- Viestejä
- 5,855
Argentiina matsi tässä hiipii väkisinkin mieleen.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kyllä, nyt suli Kyllä jokainen pelaaja, eikä mistään kuollutArgentiina matsi tässä hiipii väkisinkin mieleen.
Passarivaihto tuli, mutta 5-6 palloa liian myöhään.Argentiina matsi tässä hiipii väkisinkin mieleen.
Eikös joka joukkueella ole 2 passaria kokoonpanoissa. Ja varmasti lähes kaikilla toinen pelaa enemmän. Eipä tainnut Koreakaan passaria pahemmin vaihdella esimerkiksi.Kertokaapa tietäjän minkä takia tervaportti haalattiin yleensä noihin kisoihin...syöttö vaihtoonko.
Varmasti tuomaan lisää syvyyttä joukkueeseen. Voi myös olla että Ivanov on valmistautumisjakson aikana osoittanut olevansa parempi passari. Voi myös olla ettei esimerkiksi Tervaportin ja Jokelan yhteispeli ole sujunut, jolloin passarin parantuessa hakkuri heikkenisi mikä ei välttämättä toisi joukkueelle kokonaisuudessa lisäarvoa. Taustalla voi vaikuttaa monet asiat mitä me tavantallaajat emme näeKertokaapa tietäjän minkä takia tervaportti haalattiin yleensä noihin kisoihin...syöttö vaihtoonko.
Jokelahan on itse kertonut että Ivanovin passit sopii hänelle.Varmasti tuomaan lisää syvyyttä joukkueeseen. Voi myös olla että Ivanov on valmistautumisjakson aikana osoittanut olevansa parempi passari. Voi myös olla ettei esimerkiksi Tervaportin ja Jokelan yhteispeli ole sujunut, jolloin passarin parantuessa hakkuri heikkenisi mikä ei välttämättä toisi joukkueelle kokonaisuudessa lisäarvoa. Taustalla voi vaikuttaa monet asiat mitä me tavantallaajat emme näe
Samaa mieltä , tuskin Ranska antaa toista kertaa nöyryyttää itseään , veikkaan myös 3-0 tai 3-1 voittoa.Hieno voitto
Jos me suomalaiset saadaan vielä jännittää iltapäivän peliä niin saa kyllä myös Argentiinan ja Ranskankin kannattajat. Argentiinalla vastassa olympiavoittaja ja pakkovoiton paikka. Ranskalla vastassa Argentiina ja pakkovoiton paikka. Kumpikin joukkue tilanteessa missä ei varsinaisesti olisi toivonut olevansa.
Jos nyt tuolla Ranskan jengissä ei ole mitään erityistä pielessä niin tuo joukkue on monta kertaa näyttänyt, että tosipaikan tullen se hoitaa homman kotiin. Mun veikkaus 3-1 Ranskalle
Kyllä, kaikki näkyy noin 15e arvoisella kuukausitilauksella.Tyhmä kysymys, mutta kisat näkynee volleyballworld.comin striimissä? Tuo Ranska-Argentiina tietysti kiinnostaa katsoa Suomen tilanteen takia.
Ihan noin suoraviivaista ei ole koska vertailussa käytetään pisteiden suhdelukua, ei niiden erotusta. Toki lopputulema on lähes sama, mutta ei jokaisessa tapauksessa.Eikös Suomen pullat ole melko hyvin uunissa jatkopaikkaa ajatellen. Ainoastaan Ranskan 3-2 voitto, jossa Argentiina jää yli 2 eräpistettä enemmän plussalle tiputtaa Suomen pois. Eka erä Ranskalle 25-15 ja homma alkaa olla hyvin paketissa![]()