- Viestejä
- 2,612
Lentopallokerholla on rosterissa leveyttä, 24 pelaajaa, kun Roivainen liittyy joukkueeseen.

No on. Ja mikä parasta, 6 kpl pelaajauransa Hämeenlinnassa aloittaneita💪😉Lentopallokerholla on rosterissa leveyttä, 24 pelaajaa, kun Roivainen liittyy joukkueeseen.
![]()
Plus huippuvalmennus, eiks olekin hyvä combo, huomennahan saapuvat sinne Kuusamoon näytille.Lentopallokerholla on rosterissa leveyttä, 24 pelaajaa, kun Roivainen liittyy joukkueeseen.
![]()
Kieltämättä ja laajan rosterin omaavat joukkueet ovat keväällä pitkällä. Toki pelaajien pitää pystyä pelaamaan eikä vain nimenä listassa. Maanantaina on mielenkiintoinen peli.Plus huippuvalmennus, eiks olekin hyvä combo, huomennahan saapuvat sinne Kuusamoon näytille.
Näytön paikka, valmentajallekinPlus huippuvalmennus, eiks olekin hyvä combo, huomennahan saapuvat sinne Kuusamoon näytille.
En oikein tiedä itkeäkö, vai nauraisiko näille sun "kuiteille" ja puolivinoiluille.Kieltämättä ja laajan rosterin omaavat joukkueet ovat keväällä pitkällä. Toki pelaajien pitää pystyä pelaamaan eikä vain nimenä listassa. Maanantaina on mielenkiintoinen peli.
Sen voit ihan itse päättää itketkö vai nauratko. Mutta hyvä vinkki, älä lue kommenttejani, saati että kommentoisit niitä. Siinä voisi pikkuhiljaa oppia arvostamaan myös muiden mielipiteitä kuin omiasi 😁. Senhän on hieno asia, että rosterissa on 24 pelaajaa 🙂En oikein tiedä itkeäkö, vai nauraisiko näille sun "kuiteille" ja puolivinoiluille.
Ehkä enemmän itkettää tällä hetkellä, kun tuli tämäkin päivä touhuttua lajin ja nuorten parissa. Muun muassa tuossa kokoonpanolistassa olevien.
Lentopallon Suomen mestarijoukkueen organisaatiossa on ihminen joka vinoilee siitä, että joillain joukkueilla on pitkä lista kokoonpanossa olevia nuoria pelaajia. Hävettää lajin puolesta.
Nuoria pelaajia joilla kaikilla alkaa olemaan reippaasti toista tuhatta lajitapahtumaa tilillään. Ja lisää tulee kovaa tahtia. He saavat maistaa aikaisessa vaiheessa joko farmisopimuksen tai oman junioripolun kautta liigatunnelmaa. Osa nousee vakiokasvoksi liigaan, ulkomaille, jopa naisten majuun sitä kautta. Itse toivoisin, että pelaajalistat olisivat mahdollisimman pitkiä jatkossakin. Koostuen pääosin nuorista ja vanhoista kotimaisista pelaajista.
Vähäinenkin arvostus katoaa siinä vaiheessa, kun joku alkaa kommentoimaan negatiivisesti pelaajien ääntä, ulkonäköä tai kuten tässä tapauksessa, rosterin kokoa.Sen voit ihan itse päättää itketkö vai nauratko. Mutta hyvä vinkki, älä lue kommenttejani, saati että kommentoisit niitä. Siinä voisi pikkuhiljaa oppia arvostamaan myös muiden mielipiteitä kuin omiasi 😁. Senhän on hieno asia, että rosterissa on 24 pelaajaa 🙂
En minä ole kerjäämässä täällä sinun arvostustasi, mutta omilla hyökkäyksilläsi yrität toki saada muilta arvostusta itsellesi. Enkä kommentoi kirjoituksiasi mitenkään, jos et osoittele minua. Itselläni ei tulisi mieleenkään kommentoida kirjoituksiasi sen tarkemmin, vaikka tuossa viimeisessä ulostulossasi oli aika ihmeellisiä vertauksia ja viittauksia vaikkapa muihin lajeihin. Ja tunnetko olevasi jokin foorumin poliisi tai järjestyksenvalvoja? Kyllä ylläpito hoitaa sen puolen, ole huoleti.Vähäinenkin arvostus katoaa siinä vaiheessa, kun joku alkaa kommentoimaan negatiivisesti pelaajien ääntä, ulkonäköä tai kuten tässä tapauksessa, rosterin kokoa.
Paskapuheen siedolla on aina joku mitta😊
Koska asia sinua mietityttää ja vaivaa, niin kerro muillekin, mitä lisäarvoa nuoret saavat siitä, että heidät nimetään liigajoukkueen rosterin neljän kentällisen verran? Yhteisiä treenejä ja kaikkea valmennukseen liittyvää voi harjoittaa muutenkin.Bongaaja. Me kaikki muistamme Kuusamon vaikeudet alkukaudesta, kun pelaajia ei ollut rosteriin. En ollut edes niitä nuoria, kun niitä ei ilmeisesti voinut laittaa liigakentille. Hämeenlinnan osalta tilanne on mielestäni oikea, kun nuoria pidetään ja arvostetaan organisaatiossa. Isolle rosterille iso peukku 👍
Niin, tuo paskapuhe kommentti liittyi siihen, vastaanko sun viesteihin. Ei mihinkään ylläpitoon. Eli jatketaan estolla taas niin kauan, kunnes kynnys ylittyy👌En minä ole kerjäämässä täällä sinun arvostustasi, mutta omilla hyökkäyksilläsi yrität toki saada muilta arvostusta itsellesi. Enkä kommentoi kirjoituksiasi mitenkään, jos et osoittele minua. Itselläni ei tulisi mieleenkään kommentoida kirjoituksiasi sen tarkemmin, vaikka tuossa viimeisessä ulostulossasi oli aika ihmeellisiä vertauksia ja viittauksia vaikkapa muihin lajeihin. Ja tunnetko olevasi jokin foorumin poliisi tai järjestyksenvalvoja? Kyllä ylläpito hoitaa sen puolen, ole huoleti.
Oletko sitä mieltä, että Pallo-Karhuissa ei arvosteta nuoria? Pienellä paikkakunnalla ei tule joka ikäluokasta huippupelaajia, mutta se ei suinkaan tarkoita, että eikö pieneltäkin paikkakunnalta tule huippupelaajia. Lentopallolle on juurikin ominaista, että pieneltäkin paikkakunnalta nousee kovia pelaajia. Esim Antti Ronkainen mainittakoon tässä. En ole koskaan vähätellyt nuoria, eikä heitä tarvitsekaan tuoda liigakentille liian nuorina.Bongaaja. Me kaikki muistamme Kuusamon vaikeudet alkukaudesta, kun pelaajia ei ollut rosteriin. En ollut edes niitä nuoria, kun niitä ei ilmeisesti voinut laittaa liigakentille. Hämeenlinnan osalta tilanne on mielestäni oikea, kun nuoria pidetään ja arvostetaan organisaatiossa. Isolle rosterille iso peukku 👍
Hyökkäyksesi oli sen verran henkilökohtaisuuksiin käyvä ja asiaton, että harkitsen raporttia yp:lle.Niin, tuo paskapuhe kommentti liittyi siihen, vastaanko sun viesteihin. Ei mihinkään ylläpitoon. Eli jatketaan estolla taas niin kauan, kunnes kynnys ylittyy👌
Muistan nämä keskustelut kyllä hyvin. Silloin tuli esille, ettei A-tytöistä voi ketään nostaa ja siirretään pelejä jne. Arvostaminen ei ole varmaankaan oikea sana, mutta toinen voisi sitten olla tekeminen. En lähtisi ainakaan Hämeenlinnaa arvostelemaan, kun he ovat laajalla rosterilla liikenteessä ja näin ollen luottavat myös nuoriin pelaajiin.Oletko sitä mieltä, että Pallo-Karhuissa ei arvosteta nuoria? Pienellä paikkakunnalla ei tule joka ikäluokasta huippupelaajia, mutta se ei suinkaan tarkoita, että eikö pieneltäkin paikkakunnalta tule huippupelaajia. Lentopallolle on juurikin ominaista, että pieneltäkin paikkakunnalta nousee kovia pelaajia. Esim Antti Ronkainen mainittakoon tässä. En ole koskaan vähätellyt nuoria, eikä heitä tarvitsekaan tuoda liigakentille liian nuorina.
Useamman nuoren pelaajan kertomana, kyseessä on todellinen lisäarvo niin pelaajalle kuin seuralle, että nuoret saavat osallistua liigan toimintaan ja tällainen nimeäminen voi olla tärkeä juttu.. Kaikissa muissakin lajeissa A-ikäiset ovat tiiviissä yhteistyössä liigatoiminnan kanssa ja osallistuvat toimintaan. Näin se on myös lentopallossa, mutta pallo-karhuissa näköjään ei.Koska asia sinua mietityttää ja vaivaa, niin kerro muillekin, mitä lisäarvoa nuoret saavat siitä, että heidät nimetään liigajoukkueen rosterin neljän kentällisen verran? Yhteisiä treenejä ja kaikkea valmennukseen liittyvää voi harjoittaa muutenkin.
Vittu sinä olet aika vässykkäHyökkäyksesi oli sen verran henkilökohtaisuuksiin käyvä ja asiaton, että harkitsen raporttia yp:lle.
Minkä seuran yp:lle?Hyökkäyksesi oli sen verran henkilökohtaisuuksiin käyvä ja asiaton, että harkitsen raporttia yp:lle.