- Viestejä
- 357
Mäki-Valtari uutisoitiin nimenomaan YP paikalle tulevalle kaudelle, toisin kuin liigan yhteenvedossa mainittiin.
Toivottavasti alotukset nousee kuppiin uusilta yleispelaajilta.Mäki-Valtari uutisoitiin nimenomaan YP paikalle tulevalle kaudelle, toisin kuin liigan yhteenvedossa mainittiin.
Mäki-Valtari uutisoitiin nimenomaan YP paikalle tulevalle kaudelle, toisin kuin liigan yhteenvedossa mainittiin.
No onhan siellä myös Teemu Lahti 😊Toivottavasti alotukset nousee kuppiin uusilta yleispelaajilta.
Hakkuri kun on hyvä, niin Tiikerit saattaa tulevana kautena olla myös korkealla sijoituksissa. Leppälää toki on vaikea kenenkään korvata, jos ei enää pelaa. Mäkinen myös iso menetys kun on Tiikereiden pelityylin juuri sopiva pelaaja.Mäki-Valtari pelaa kaudella 2025-2026 yleispelaajana. Tästä ei kannata enään jankata.
Hakusessa on vielä keskitorjuja ja hakkuri.
Hakkuri tulee suurella todennäköisyydellä ulkomailta.
Miksi Leppälä ei pelaa enää ei tuo ikä vielä niin suuri ole vai onko elämässä muutakin hänellä kun lentopallo. Jotenkin ihan kun kuuluisi ilman muuta Tiikereiden miehistöön.Jos viime kauden joukkueesta pois Mäkinen, Leppälä ja Keskinen, joka ei tosin pelannut, niin onpa ammottava aukko. Kuortane jo tyhjiin pumpattu, mistä apuja, siinäpä Keskisipilän viimeiselle valmennuskaudelle synkkä alku.
Olin jostain lukevinani että Leppälä siirtyy oikeisiin töihin ja vielä miettii millä panoksella voisi pelata.Miksi Leppälä ei pelaa enää ei tuo ikä vielä niin suuri ole vai onko elämässä muutakin hänellä kun lentopallo. Jotenkin ihan kun kuuluisi ilman muuta Tiikereiden miehistöön.
Juuri näin. Passari ainakin pelannut parhaat kautensa nimenomaan Tiikereissä. Siellä ollaan paljon enemmän sujut nopean passitemmon kanssa, niin eiköhän yhteydet löydy pelaajien kanssa aika mukavasti.Palsta on kovin ankea Tiikereiden suhteen. Eikös siellä ole nyt suht hyvä runko pohjalla? Försti joka tietää pelitavan, Mäki-Valtari joka on tulevaisuuden tekijä, Kanadan YP, Kokeut Lauri Jylhä
Lahti joka pelaa kahdeksatta vai yhdeksättä kautta tiikereissä, Keskellä Lahtinen ja Schreck, Leppälän kohtalo vielä auki. Hakkuria huutaa, muuten mielestäni peruspalikat on jo hyvin kasassa.