Verkkovirhe

Hurrikaani 2024-2025

Viestejä
147
Itse kyllä alkusyksyn perusteella epäilin,mitä tämä Sato ( ja Hollands myös) tuo Hurrikaanille. Jopa hutihankinnat?
Satohan ei osannut englantia yhtään, kun Loimaalle tuli suomen kielestä nyt puhumattakaan. Haasteellinen lähtökohta kenelle tahansa. Nyt tulee jo hyvällä suomella jo ainakin "moro" ja hidasta englantiakin on puhuttu.
 
Viestejä
147
Onko tämä yleistäkin, että myydään huutokaupalla joukkueen gameworn paitoja?
Joku voisi luulla, että on seuralla rahan kanssa tiukkaa, mutta niin ei (kuulemma) ole.
Joten olokee hiljaa ja huutakee, vai miten se meni.
 
Viestejä
164
Onko tämä yleistäkin, että myydään huutokaupalla joukkueen gameworn paitoja?
Joku voisi luulla, että on seuralla rahan kanssa tiukkaa, mutta niin ei (kuulemma) ole.
Joten olokee hiljaa ja huutakee, vai miten se meni.
On, sitä tekevät jääkiekon Liigan seurat, pesisseurat, korisseurat, vähän kaikki. Ja Amerikassa se vasta isoa bisnestä onkin ja halutuimmat paidat ja muut voivat maksaa satojatuhansia ellei jopa miljoonia.
 
Viestejä
147
On, sitä tekevät jääkiekon Liigan seurat, pesisseurat, korisseurat, vähän kaikki. Ja Amerikassa se vasta isoa bisnestä onkin ja halutuimmat paidat ja muut voivat maksaa satojatuhansia ellei jopa miljoonia.
Yhden jääkiekon liigaseuran muistan tuota tehneen kesken kauden jotain erikoispaitaa kauppaamalla, mutta että "vähän kaikki" niin on kyllä mennyt täysin ohi. Amerikassa tuo touhu on varmasti oikeasti kannattavaa, en sitä epäile yhtään.

Kohti pudotuspelejä
 
Viestejä
280
Ensimmäisessä erässä Hurrikaani 1-4 johtoon. Hurmos tasoittaa 6-6, Sato torjuu 6-7 ja tulee keskeltä 6-9. Vieraat omille teilleen, Niinivaara 7-14, Fernandez kaventaa 8-16. 9-17, Sato keskeltä 10-20. Hurmoksen verkkosyöttöön päättyy erä 14-25.
Hurmoksen vastaanotto hieman yli 20, Hurrikaani hyökkäys% 70, rumputuli estää Hurmoksen hyökkäysten rakentelun, passitempo nopea, torjunta ei ehdi mukaan, kotijoukkue tekee 7 pistettä omilla suorituksilla.
2. erä alkaa tasaisemmin 3-3, 5-5, 7-7. Puhakka vie Hurmoksen 10-8 johtoon, aloitussyöttövirheitä molemmilla tasapuolisesti. Hollands ässä 12-13, vieraat 13-16. Ezeonu keskeltä 14-16, Rissanen torjuu 16-17. Hurrikaani tekee 17-19, Sato 17-20. Puhakka tasoittaa 20-20 ja vie Hurmoksen 22-21 johtoon. Gianni on vieraitten tuki ja turva tässä vaiheessä, tekee viimeiset kolme pistettä 23-25.
Hurmos tulee aivan erilaisella ilmeellä peliin, keskihyökkäys nostaa päätään kuten Puhakka. Hurrikaanin aloitus ei saa vastaanottoa rikki, Hurmoksen vastaanotto parantuu umpisurkeasta ensimmäisestä erästä huomattavasti. Hurrikaani hyökkäsi aavistuksen paremmin ja jatkopalloissa selkeä ero.
Kolmas erä alkaa tasaisesti, Fernandez nousee peliin 2-3 ja 5-4. Ezeonu keskeltä 7-8, Niinivaara samoin 8-11, Häyrisen torjunta 10-13. Nyt nousee Hurmos hiljalleen rinnalle, Hurrikaani nukahtaa 13-14, Fernandez 16-15. Ezeonu 19-17. Fernandez torjuu Giannin 21-18, jonka sikaviistot viuhuvat leveiksi. Hurmos kuskin paikalla, Hurrikaanin peli tukossa ja lukossa, Harrington 24-20 ja Haapakoski päättää 25-21.
Hurrikaanin syöttö ei edelleenkään saa vastaanottoon paniikkia ja hyökkäyspelissä tulee virheitä. Fernandez oli alussa varjojen mailla, mutta kun passeissa oli ilmaa alla, niin alkoi syntyä tulostakin. Kotijoukkue uudestisyntynyt.
Neljännen erän alussa Sato torjuu 3-2 ja 4-5, vastapallosta 5-6. Tasaista 7-7, 9-9, 11-11, 13-13. Häyrinen 14-17 ja 14-18. Harrington 17-19, Häyrisen aloitus yli 19-21, tuskailee syöttönsä kanssa. Erä alkoi Saton hallitessa verkolla tapahtumia, päättyi myös siihen, torjuu 19-23 ja 19-24. Fernandez kaventaa 22-24, mutta Sato päättää 22-25 keskeltä.
Hurrikaani teki 32 virhettä, joista 24 alotussyöttössä, hyökkäyspisteet 47-61, torjunnat 3-13.
Hurmos siihen päästyään taisteli hyvin, Puhakka, Harrington ja Fernandez saivat paljon ruokaa yli 10 pisteen edestä. Keskihyökkäys kulki molemmilla, Gianni, Häyrinen ja yllättäen Sato 10 pistettä tai yli. Hyökkäyspeli ratkaisi lopussa pelin Hurrikaanille, mutta toisessa ja kolmannessa erässä tulleet hyytymiset eivät hyvältä näyttäneet. Onkohan Kuoksa antanut palautetta kovin ja äänekkäästi ?
 
Viimeksi muokattu:
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös