Kyllähän seuran kannattaisi pelaajasopimusta julkaistaessa olla sen verran kartalla, ettei Suomen kansalaista tituleerata virolaiseksi. Näin näyttää Lipandin kohdalla käyneen. Oli miten oli, niin aika nolo moka.
Kangasala ei pääse hehkuttamaan kotimaisuudellaan, kun nyt on yksi ulkomaalainen pelaaja joukkueessa.
”Kolmas uusi kasvo on nuori ja potentiaalinen virolainen hakkuri Mariliis Lipand. Päävalmentaja näkee hänessä valtavasti potentiaalia nousta korkealle tasolle, mutta korostaa, että töitä on...
Kalle12 kannattaisi hyödyntää tuo vahva seura- ja talousosaaminen ja tuotteistaa se. Kun seurat rämpivät talouden ja muiden haasteiden takia, niin tuollaiselle gurulle olisi varmasti monessa seurassa käyttöä.:cool:
Futis- ja lätkäpeleissä jää seurattaessa "luppoaikaa" kaikkeen muuhun. Lentopalloa on seurattava koko ajan, että pysyy mukana. Siinä voisi mennä keskikalja väärään kurkkuun.
Hämeenlinnassa on touhu pysähtynyt. Nettisivuilla viimeinen juttu on ensiimmäisen pronssipelin voitosta kirjoitettu. Sen jälkeen ei sanaakaan ratkaisupelistä ja voitetusta pronssipelistä. Todella outoa!!
Järkevää liiketoimintaa harjoittavat eivät sotkeudu urheilun pyörittämiseen. Ehkä jossain jääkiekossa, mutta muut lajit kyllä tarvii talkoolaisia ja varmaan lipputuloja ja sponsorirahaa, joita joku tällä palstalla väheksyi.
Taitaa Kangasalalta karata mestaruus taas kerran. Palmer on Puijon pomo. Olisko Kalan kannattanut ottaa valmentajan lisäksi myös joku muu ulkkari avuksi?
samaa mieltä Kassarin kanssa. Pelkkä kovan metelin tuottaminen ei kyllä nosta tunnelmaa. Rummutuksessakin pitäisi olla joku rytmi, järki ja idea. Ja jos vaihtoehtona on kuulovaurio tai kotona katsominen, jälkimmäinen on monelle mieluisampi vaihtoehto.